V minulých novinách jsme se dočetli o konci jedné expedice viz ZDE.
Panu ministru Brabcovi jsem napsal dotaz, jaký že seznam jmen přišel od jeho úřadu celníkům z letiště Václava Havla. Pan ministr odpověděl, že žádný seznam z jeho úřadu neodešel, resp: Dále doplňuji, že ČIŽP neshromažďuje informace o pohybu osob, jak uvádíte, k tomu nemá ani prostředky, ani zákonná oprávnění, které přísluší orgánům činným v trestním řízení, jako je Policie České republiky či Celní správa České republiky.
Jaká je pravda?
V první půlce listopadu 2019 se dvěma leteckými spoji (v rozmezí cca 3 hodin) vracelo 10 lidí z cesty po Mexiku. Těchto 10 lidí bylo podrobeno zevrubné celní prohlídce. U žádného z cestujících nebyl prohlídkou zjištěn žádný přestupek.
Co však bylo překvapující? Celníci postupovali na základě seznamu osob, které byly úřednicí Annou K. z Odboru ochrany přírody ministerstva ŽP označeny jako osoby podezřelé z pašování rostlinného materiálu CITES.
Je jisté, že tato úřednice zneužila postavení úřední osoby, nejen tím, že vypracovala a odeslala seznam podezřelých. Pravděpodobně se tak stalo bez pověření nadřízenými, a že tedy lze toto jednání považovat za selhání jednotlivce. Nicméně, je namístě uvažovat dále. Jak se tato dáma dozvěděla o tom, kdo a kdy cestuje v této skupině? Je to jednoduché, organizátor expedice nabídnul účast ve skupině cestujících v těchto novinách, včetně přibližných termínů. To byla informace č. 1.
Co ale dál. Bylo nutné zjistit přesná jména. Jak na to? Zatím je známo jen jméno organizátora, z našich novin. Úřednice mohla postupovat 3 způsoby:
odposlechy (nepravděpodobné),
kontrola e-mailové korespondence
(nepravděpodobné),
nebo dotazy u cestovních agentur či leteckých společností, kde se vyskytuje jméno organizátora cesty. Tak pravděpodobně zjistila aktivitu organizátora u té či oné agentury.
Další dotaz následoval poté, co bylo zjištěno, že letenky zajišťovala agentura Student agency. Jaká jsou data skupiny osob, které s organizátorem cestují? S těmito daty mohla disponovat i firma České aerolinie.
Je samozřejmé, že osobě bez kompetencí nesmí firmy informace o pohybu osob po planetě předávat. Tyto možnosti má pouze policie nebo BIS. Nicméně, zdá se, že ani ochrana osobních dat se u některých firem nebere příliš vážně.
Prostě, shrnuto-paní Anna se takto dozvěděla o tom, že organizátor výletu objednal letenky do Mexika tam i zpět, a následně tím způsobem vyzvěděla i data k 10 osobám, která následně uvedla v seznamu a předala jej celní službě. Seznam doprovodila svým vlastním podpisem Ing. Anna K., vč. Svého služebního zařazení.
Nutno dodat, že případ cílených prohlídek vybrané skupiny lidí na letišti se nestal jen v Česku, ale i jinde, např. ve Vídni, či dokonce i v Los Angeles viz ZDE.
Čtenářům těchto novin předložíme další pokračování, které jistě bude následovat. Neboť tato fakta i úvahy doručíme nejen panu ministrovi, ale i poslancům a senátorům, úřadu pro ochranu osobních údajů, tisku a policii. Svědectví o existenci seznamu lidí vhodných k prohledání máme k dispozici.
Komentáře
dělo před celní prohlídkou. A věřte pane anomyme, že takové odůvodnění nenajdete. Existuje trestný čin Zneužití pravomoci ú|ední osoby s citelným vazební postihem. Omluva pro jednání p. Kubátové nemůže existovat. Buď do problematiky nevidíte, a plácáte zelené eurohujerské ideologické nesmysly, nebo provokujete. Dobře si přečtěte, co je prvotní příčinou. A pašování to nebylo!
Jen pro pořádek, vazba není postih, ale preventivní opatření v podstatě nezávislé na skutkové podstatě (vazba útěková, koluzní a předstižná).
RSS informační kanál komentářů k tomuto článku.