Jedna z dalších japonských forem Astrophytum, vyznačující se specifickým znakem, je forma zvaná Hakuyjo.
Charakteristický znak tohoto názvu je tvorba plstnaté linky, vznikající na samotné hraně žebra rostliny.
Převážně se vyskytuje u druhu A. myriostigma.
Zde je několik fotografií znázorňujících tuto japonskou formu. Opět si povšimněte variability vzhledu jednotlivých rostlin. Znak je možné naleznout jak na vločkovaných rostlinách, tak i na nudálních jedincích. Efektněji vyzní právě na nudálních typech.
Hakuyjo – znak na rostlinách od tří, po sedm žeber.
Tato forma je též zvaná jako Hakuyjo Rokkotsu Hekiran.
Hakuyjo formující se do šipek či dvojité linky.
Různé formy, převážně s více než obvyklým počtem žeber.
Tyto fotografie rostlin Hakuyjo jsou vybrány zejména pro naprosto netypickou barvu květu pro A. myriostigma.
Jedná se o genetický pozůstatek ještě od japonských „předků“, kdy snahou při křížení bylo dosáhnout červeně kvetoucí rostliny A. myriostigma.
Křížení bylo prováděno s A. asterias Akabana (červený květ) a selektovány rostliny s ostrým žebrem, typově po A. myriostigma. Tuto informaci jsem dostal od přítele, pana Sumihiro Saekiho z japonského Shikoku.
Tento specifický znak je často možné nalézt u druhu A. ornatum. Je to také z důvodu, že tyto hybridy jsou nejčastěji vzniklé právě křížením s druhem A. myriostigma. Mnohdy je zcela potlačen vznik otrnění. Tento typ ve spojení se znakem Fukuryu, je též nazýván jako A.ornatum Hannya.
U jiných druhů astrophyt se zmíněný Hakuyjo znak příliš nevyskytuje. Z poslední doby však stojí za zmínku práce pana Wu Yilonga z Tchaiwanu. Zmíněný pěstitel se tuto formu pokouší fixovat na A. asterias.
Jde však vždy o zdlouhavou práci s mnoha stovkami rostlin a neustálou, velkou selekci vybraných typů v nových „Hakuyjo“ generacích.