Září v Brně

Astrophytum asterias. Roste pomalu a nedorůstá závratných velikostí. Je nenáročné, jeho pěstování zvládne prakticky každý, žádná speciální péče není potřeba a dokonce mu nevadí teplé zimování v bytě. A nebo naopak chladné v nevytápěném skleníku. Aspoň to je zkušenost jednoho brněnského kaktusáře. Tak proč je tak zajímavé a žádané? Protože je prostě nádherné! Jeden z těch kaktusů, který svou krásou oslní i bez násady květů.
Zlatý Alberto 2021

Jako už tradičně, i letos bylo slavnostně při Zamykání sezóny v Chrudimi předáno ocenění s plaketou Zlatého Alberta, a to význačnému pěstiteli a propagátorovi rodu Gymnocalycium, panu J. Procházkovi.
Pěstitelé, slyšte!

Již delší dobu se setkáváte s informacemi o problémech, které se pokoušíme řešit s orgány ochrany přírody.
Sezóna 2021 úspěšně uzamčena

Akce začíná už v pátek, pro návštěvníky neviditelnou přípravou burzy, schůzí výboru Společnosti SČSPKS a redakční rady časopisu Kaktusy.
Rod Echinofossulocactus – na lokalitách (14)

Před Mazapil, Zacatecas
Menší kopec s kapličkou blízko Mazapil v severní části státu Zacatecas je další lokalita, kterou jsme navštívili začátkem března roku 2018.
Prvý krát v Argentíne (16)

Dnes by sme sa chceli dostať cez Calingastu do Rivadavie, kde by nás ako odmena za prejdené kilometre mal čakať zlatotrnný pyrháč.
Predtým by sme sa ale radi pozreli na lokalitu od nášho švajčiarskeho kolegu.
Okno do světa stapélií (17)

Série nám po menší přestávce pokračuje třemi malými, ve sbírkách méně zastoupenými, ale o to více atraktivními rody.
Meksyk 2018 (21)

23.11.2018 – sobota – Tehuacan, hotel, 155.482 km
Dalším bodem mého itineráře bylo Acultzingo ve státě Veracruz, protože zde roste jediná koryfanta, kterou jsem nikdy předtím neviděl, Coryphantha greenwoodii.
Potulky Mexikom (18)

Mexičania sú veľmi pobožní ľudia, často vídať takéto pekné ľudové výtvory, škoda že do Mexika prišli Španieli skôr ako Husiti.
Na mrknutí – u Pavlíčků

Pár obrázků v září a začátkem října jsem ještě pořídil a nedá mi to, abych se o ně se čtenáři nepodělil. Tuhle kytičku jsem v přírodě neviděl, ale její maličkou příbuznou – Echinocereus palmeri – velkou tak 2 cm, jsem viděl několikrát.
Bolívie a Chile 2017 (5)

24. února
Páteční ráno. Pavle, ti důchodci nás nenechají vyspat. Jejda, tolik ptáků po ránu jsem už dlouho neviděla. Jdu se podívat k moři. Vysoké vlny valí mořský písek po pláži. Takoví zlodějíčci. Klidně odnesou medúzu z moře.
Přesazování jednoho starého dědka... aneb jak na to

Už mnohokrát jsem se v různých skupinách o kaktusech na FB setkal s dotazy, jak přesadit velké a těžké kaktusy, většinou grusony. Dovolím si napsat pár vět a doplnit fotografiemi, jak to dělám já.
Mammillaria deherdtiana Farwig var. dodsonii (Bravo) Glass et Foster

Přemluvily mě ženský na poznávací výlet po Mexiku. Městečka, kostely, pyramidy, moře, let balonem nad Teotihuacanem... Samé pěkné a příjemné zážitky. Jen kaktusy v itineráři chyběly.
Foto měsíce

Zdravím a posílám, myslím, docela pěkné foto končícího babího léta s babočkou na lobivce. Žádný příběh k tomu nemám, motýl byl už docela dobitý, takže hned neuletěl, jen si rovnal křídla.
Zprávičky

Novinky a aktuality, výstavy, setkání, akce, důležitá oznámení a avíza, pozvánky a jiné drobné zpravodajství ze světa kaktusů a sukulentů, kaktusářek, kaktusářů a pěstitelek a pěstitelů sukulentů...